Sitenize Ücretsiz Twitter Bileşenleri Ekleyin

Günümüz bloggerlarının en yapması gereken işlerden biriside sosyal medyayı etkin kullanmak ve sosyal medya akışlarını sitede duyurmak. Eğer işinizi düzgün yapıyorsanız mutlaka sosyal medyayı yakıpdan takip etmeli ve yazdıklarınızı sosyal medyada etkin bir şekilde paylaşmanız gerekmektedir. Bunu iyi yaparsanız kısa sürede sitenizin ziyaretçi sayılarında çoğalma farkedeceksiniz.

Sosyal medyayı etkin kullanmak dedik. Sosyal medyayı nasıl etkin kullanırsınız? Tabiki sosyal medya devlerine öncelik vererek. Bunların başında da facebook ve twitter geliyor. Ben bu yazımda sizlere sitenize eklemeniz için ücretsiz twitter bileşenlerinden bahsedeceğim. Twitter bileşenlerini siteniz ekleyerek twitter akışlarını sitenizden anlık olarak duyurabilirsiniz.

Twitter_Widget_with_Tweet_Reach

Twitter Bileşen Oluşturucu;

https://twitter.com/settings/widgets adresine tıklayarak twitter’ın ziyaretçilerine sunduğu bileşenlerden faydalanabilirsiniz. Kendi şablonunuzu kişiselleştirerek web sitenize en uygun hale getirdikten sonra ilgili kod alıp sitenizde göstermek istediğiniz yere yapıştırarak akışları siteniz ekleyebilirsiniz. Genelde sidebar veya footer alanlarda kullanılır.

kebo-twitter-feed

Twitter Eklentisi;

https://wordpress.org/plugins/twitter-widget-with-sentiment-analysis/ adresinde yer alan resmi twitter eklentisini kurarak twitter mesajlarını sitenizde yayınlayabilirsiniz. En sık kullanılan twitter eklentisinden birisidir. İster kendi kişisel profiliniz, isterseniz sayfanızın profili, olmadı bir başka kişinin profil akışını sitenizde yayınlamanız için kullanışlı basit bir eklenti.

 

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir