WordPress Google Adsense Eklentisi

Google, kendi yazılımcıları tarafından geliştirilen resmi wordpress google adsense eklentisini tanıttı. Bu eklenti ile artık google adsense reklamlarınızı wordpress sitenize daha kolay entegre edip reklamlarınızdan daha hızlı ve kolay bir biçimde para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Google Adsense, google tarafından reklamveren ve yayıncılar olmak üzere iki farklı yapıda kullanılan tıklama ve gösterim bazlı yayıncılık programıdır. Web sitesi olan herkes belli başlı şartları yerine getirdikten sonra adsenseye başvurabilir ve onaylanıp onaylanmayacağını bekler. Eğer siteniz google politikalarını gayet uygunsa google buunu es geçmez ve sitenizden reklam geliri elde etmeye başlarsınız.

Eğer sitenizden doğru düzgün reklam geliri elde etmek istiyorsanız reklam yerleiştirmelerinizi google reklam politikalarına göre düzgün yapmanız gerekmektedir. Şimdiye kadar böyle bie eklenti olmadığı için site sahipleri analizlerini piyasadan araştırmalar yaparak gerçektirip reklam yerleşimlerini ona göre yapıyorlardı. Artık önümüzde google’ın resmi ürünü olan google adsense wordpress eklentisi var.

google-adsense-wordpress-eklentisi

Eklenti sitenizi otomatik olarak analiz ediyor ve sitenizin hangi kısımlarının reklam yerleştirmek için en uygun yer olduğunu size bildiriyor. Sitenizi tarayıp bir süre analiz ettikten sonra en doğru kararı size google veriyor.

WordPress sitesi üzerinden ücretsiz olarak blog tutan kullanıcılar bu eklentiden malesef yararlanamıyor. Kişisel ya da kurumsal wordpress alt yapılı bir web siteniz olması gerekmektedir.

WordPress Google Adsense eklentisini yükledikten sonra etkinleştirmeniz gerekiyor. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra reklam yerleşimlerinizi hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik eklenti yerleşimleri mobil cihazlara uyumlu olacak şekilde de tasarlıyor.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir