Press "Enter" to skip to content

RapidShare 31 Mart 2015’te Kapanıyor

Dünyaca ünlü dosya paylaşım sitesi RapidShare 31 Mart’tan itibaren tamamen kapanacağını kendi sitesinden duyurdu. Rakiplerinden kendini farklı kılarak telif hakkına oldukça önem gösteren ve içeriğinde telif hakkı bulunan dosya yüklemelerini kısa süre içerisinde kaldıran firma, artık piyasadan tamamen çekilmeye hazırlanıyor.

31 Mart’tan itibaren rapidshare üzerinde bulunan tüm dosya ve klasörlere erişim olmayacak ve dosyalar buluttan tamamen silenecek. Bu kararı almasına sebep olan konu henüz bilinmesede ben size eğer rapidshare üzerine upload edilmiş önemli dosyalarınız varsa şu an erişebiliyorken yedeklemenizi ravsiye ediyorum. Aksi halde bu dosyalara artık erişemeyeceksiniz. Sonradan pişman olmamak adına bence şimdiden yedekleme yapın.

Kişisel Yorumum: Son dönemde artan bulut depolama sistemlerin artık bu tarz sitelerin verimliliğini azalttığını düşünüyorum.  Artık devir Google Drive, Yandex Disk, Dropbox devrine doğru yöneliyor. Fiziksel harici disk kullanımlar bile eskiye nazaran azalmış durumda.


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan Ücretsiz Yönetim Paneli Teması (Admin Template) başlıklı konuda yer alan "hazır admin template, responsive admin paneli ve ücretsiz responsinsive admin tema terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Barış Doğan
Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir