PES 2016 İncelemesi ve Çıkış Tarihi

KONAMI, kendi web sitesinde yayınladığı video ile PES 2016 oyunu hakkında oyunseverlerine 2 dakikalıkta olsa bir ipucu sundu. Video’da Neymar, Morata gibi genç yıldızlar oyun içinde değişik enstantaneler sunuyor. Bununla birlikte oyunun menüsünde nasıl değişikliklere gidilecek gibi sorularında yanıtını alıyoruz aslında.

Eski sürümlerine göre daha sade ve kullanışlı, flat dizayn tasarımlı bir menü ile karşımıza çıkacak olan PES 2016 ile artık menüde kargaşa yaşamaya son vereceğiz. Çünkü eski PES serilerine göre kullanımı daha kolay ve açıklayıcı bir menü bizleri bekliyor.

Oyun sürüm çıkardıkça FIFA’ya daha çok benziyor diyebilirim. Bunu söylerken oyunun her geçen seride daha gerçekçi ve oyuncu yüzlerinin neredeyse canlısı ile birebir olduğu için söylüyorum. Video’dan da anlayacağınız üzere Neymar JR.‘ın oyundaki yüzüne dikkat ettiğinizde, oyuncu ekranın içine mi girdi acaba? diye sorabilirsiniz.

Maç içinde yer alan kısımlarda ise, PES 2016’da da PES 2015 gibi daha sürükleyici ve akıcı bir oyun ritmi bizleri bekliyor. İkili mücadelelerin daha sık yaşandığı ve hakem hatalarının daha aza indirgendiği maçlar olacak. Oyuncuların rakip kaleye son vuruşlarındaki üstün beceri ve topa vuruş kaliteleri PES 2016’da daha da geliştirilmiş altı çizilecek özelliklerden diyebilirim.

KONAMI, PES 2016’yı 2015 Eylül ayının ortalarına doğru resmen piyasaya sürmeyi planlıyor. Oyun PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360 ve PC platformlarında karşımıza çıkacak ve kısa sürede binlerce satması bekleniyor.

Sözü fazla uzatmadan sizi video ile başbaşa bırakıyor ve oyun hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir