iPhone 6S bataryası kaç mAh?

Apple iPhone 6S‘i duyurduktan sonra en çok tartışılan konulardan birtanesi de iPhone 6S cihazından kullanılacak bataryanın değeri ve özellikleri oldu. iPhone’ların batarya kapasitesi diğer akıllı telefonlarla kıyaslandığında hep tartışma konusu haline geliyor. Çünkü Sony, Samsung, LG gibi rakip firmalar aynı eş değer cihazlarda 3000-4000 mAh değerinde bataryalar kullanırken neden Apple her seferinde bunların neredeyse yarı değerine sahip bataryalar kullanıyor diye soruyor insanlar.

Apple tarafından ise konuyla ilgili savunulan görüş; ben zaten akıllı telefonlarımı ince üretiyorum ve içlerinde cihazı fazla yormayacak A serisi işlemciler kullanıyorum. O yüzden çok fazla pil ömrü benim hassas iPhone’larıma çok fazla. Herşeyin yeteri kadar kullanılması gerektiği yönünde. Benimde şahsi fikrim; eğer Apple böyle bir şey yapıyorsa eminim vardır bir bildikleri 🙂 Neyse konuyu fazla uzatmadan iPhone 6S batarya değeri ne kadar ondan bahsedelim.

Apple ilginç bir karar alarak iPhone 6S cihazından batarya küçültmeye gitti. Bildiğiniz gibi teknoloji devi iPhone 6’da 1810 mAh değerinde batarya kullanıyordu. Bu değer 6S’te 1715 mAh’e geriliyor. Nedeni ise cihazı ekonomik kullanacak olan A9 işlemci çipinin yer alması ve cihazın daha ince görünüme sahip olması.

iPhone 6S’in iPhone 6’ya göre ne gibi yeni özellikler getirdiğini geçtiğimiz günlerde buradaki yazımda bahetmiştim. Dilerseniz bataryanın yanı sıra diğer tüm özelliklerine adım adım diğer yazımda inceleyebilirsiniz.


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan iPhone 6S Teknik Özellikleri - İnceleme başlıklı konuda yer alan "apple, iphone 6s ve iphone 6s incelemesi terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Buradan Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.