Instagram’da Gizli Profil ve Fotoğraflar Görülür mü?

Son dönemde dünyada kullanılan en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram ile sosyal medya tutkunları her gün onbinlerce fotoğraf paylaşıyor. Fotoğrafların altına girilen anahtar kelimeler ile de tüm dünyada geniş hedef kitleye yönelim sağlanıyor.

Instagram‘da paylaştığımız fotoğrafların tümü sizin profilinizde toplanır ve siz istemediğiniz sürece sizi takip etmeyen kişiler tarafından görülmez. Ancak şöyle bir handikapı daha var uygulamanın, siz fotoğraflarınızı uygulama ayarlarından gizlemediğiniz sürece takipçiniz olmayan kişiler tüm fotoğraflarınıza erişebiliyor. Eğer fotoğraflarınızın yalnızca sizi takip eden kişilerin görmesini istiyorsanız bu özelliği uygulama ayarlarından etkinleştirin.

Aşağıdaki adımları takip ederek Instagram profilinizi dış mecraya kapatabilirsiniz.

profil_gizleme_2  profil_gizleme_3

Instagram’daki gizli fotoğrafları nasıl görürüm?

Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim konu bu konuya biraz benzer nitelikte. Çünkü dediğim gibi eğer Instagram uygulamasını kullanan kişi, “fotoğraflarımı yalnızca takipçilerime göster” özelliğini aktif yapmış ise o kişi sizin takip isteğinizi kabul etmediği sürece fotoğraflarına ulaşamayacaksınız. Eğer istek yolladığınız kişi sizin takipçi olma isteğinizi kabul ederse artık o kişinin gizli instagram profilini görebilirsiniz ve gizli instagram fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

 

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir