Google Chrome SEO Eklentileri

SEOBir web siteniz varsa sitenizin seo ve trafik analizlerini yapmak en rutin işlerinizden biridir.Eğer gerçekten sitenizi ciddi ciddi güncel tutuyorsanız ve arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız seo çalışmalarını yapmalı ve hatta sürekli analizlerle takip etmeniz gerekir.

Çoğu webmaster hızı ve kullanışı açısından Google‘ın web tarayıcısı olan Google Chrome kullanır.Bu tarayıcı eklenti çalıştırabilme özelliğine sahiptir ve bir dolu eklentiyi aynı anda kurabilir be çalıştırabilirsiniz.

Size SEO açısından sitenizi analiz edebilmenizi sağlayan, hiçbir site üzerinden taratmakla uğraşmayın tarayıcınızda bulunan kısayollar ile hızlıdan çözüm üretmenize fayda sağlayacak en iyi 10 google chrome seo eklentilerini sunuyorum.

10 Adet Google Chrome “Seo” Eklentisi

Mozbar; Herhangi bir siteye ait olan arama sonuçlarında ya da tarayıcı ekranında yer alan seo değerlerini gözlemleyebilmenize yardımcı olmaktadır.
Check My Link; Linkler Seo uzmanları için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bu eklenti de web sayfası üzerinde yer alan linklerin doğru çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmeye yaramaktadır.
Redirect Path Checker; 301, 302, 404 ve 505 http kodlarına uygun bir şekilde yönlendirilmiş olan sayfanın içerisindeki linklerin listelenmesi görevini yapmaktadır.
Web Devoloper; Web sitesinin daha hızlı bir şekilde kullanılabilmesi adına yüklenmesi gereken eklentiler arasında yer almaktadır. Ropup gibi ek kodlamaları durdurmak için de kullanabilirsiniz.
SEO For Crome; Bir sitenin Seo’ya uygun olup olmadığını denetleyen ve de sonuçları liste halinde sunan en etkili eklentiler arasında yer almaktadır.
Shareaholic For Crome; Hazırlanmış olan web sitesinde paylaş butonunun yer almadığı durumlarda sosyal paylaşım platformlarına ait olan linkleri web sitenizde kullanmanızı sağlamaktadır.
Wordtracker Scout; Bir web sitesinde bulunan kelime yoğunluğunu belirlemek adına kullanılabilir. Kelime bazlı yapılacak olan analizler için en etkin eklentiler arasında yer almaktadır.
SEO Quake; Alexa sıralaması, Google arama motorunda indekslenmiş olan sayfa sayısı ve Pagerank değerlerinin bulunması için gerekli olan bir eklentidir.
Fat Rank; Herhangi bir arama da sitenizin kaçıncı sırada yer alığının belirlenmesine yarayan eklentidir.
Source Kit; Crome üzerinde kelime editörü görevindedir. Web sitesi içerisinde anlık olarak kodların düzenlemesini sağlamaktadır.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir