Facebook Çalışanları Ne Kadar Ücret Alıyor?

2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan ve günümüze kadar birçok yenilikle birlikte dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım devi olan Facebook’un çalışanlarının aldığı ücretler neredeyse dudak uçuklatıyor.

Mark Zuckerberg ben zaten dünyanın sayılı zenginlerinden biriyim, biraz da çalışanlarım zengin olsun diyerek sadece kendisini değil, çalışanlarını da zengin etmeye devam ediyor.urucusu Mark Zuckerberg’e 33 milyon dolarservet kazandıran Facebook’un çalışanları ne kadar maaş aldığını merak ediyor musunuz? Eğer ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

facebook-ofis

Glassdoor isimli araştırma şirketi, Facebook çalışanlarının yıllık olarak aldıkları ortalama maaşları açıkladı.Şirketin yaptığı araştırmalara göre Facebook’ta en düşük maaş olan mühendisin ortalama yıllık maaşı 106 bin dolar olduğu belirtiliyor. Bu da aya vurduğumuzda yaklaşık olarak 20.000 Türk Lirasına denk geliyor.Facebook’ta 7 farklı pozisyonda çalışanların yıllık maaşları ise şöyle;

Facebook Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

  • Yüksek Mühendis: 380 bin dolar
  • Yazılım Mühendisi: 259 bin dolar
  • Ürün Müdürü: 128 bin dolar
  • Teknik Program Yöneticisi: 175 bin dolar
  • Araştırmacı: 172 bin dolar
  • Ağ Mühendisi: 160 bin dolar
  • Ürün Analisti: 118 bin dolar

Facebookta çalışan Yüksek Mühendis pozisyonundaki bir çalışanın aylık maaşı ise yaklaşık olarak tam 70.000 Türk Lirasına denk geliyor.Facebook çalışanlarının aldıkları maaşlar hakkındaki yorumlarınızı bu yazı altında paylaşabilirsiniz.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir