Google Chrome ile YouTube’da Arama Yapma

Web tarayıcıları arasında en çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Google’ın tarayıcısı Google Chrome’un aslında bilmediğimiz o kadar çok kolaylaştırıcı özelliği var ki. Bunlardan birtanesi de benim ve tüm dünyanın gerek müzik dinlemek, gerekse videolar izlemek için çok sık kullandığı video paylaşım sitesi olan YouTube’a girmeden arama gerçekleştirmek.

Google Chrome ile YouTube’da nasıl arama yapılır?

Google Chrome tarayıcınızdan YouTube’da kısa yoldan arama yapmak için adres çubuğuna geliyoruz. Adres çubuğu kısmına web sitenin adını ve uzantısını yazıyoruz. Yani youtube.com

chrome-youtube-aramasi-1

Web site adını yazdıktan sonra klavyemizden Tab tuşuna basıyoruz.

chrome-youtube-aramasi-2

Tab tuşuna bastıktan sonra tarayıcımızın adres satırı kısmında mavi alan ile Ara YouTube Video Araması: şeklinde bir yazı belirecektir. Artık arama yapmamız için her şey hazır. Normalde adres çubuğuna bir kelime yazdıktan sonra otomatik olarak Google’da arama yapar. Bu işlemden sonra artık YouTube site içerisinde ilgili kelimeyi aratacaktır. Ben örnek olarak barisdogan.com.tr olarak arama yaptım. Siz istediğiniz gibi arama yapabilirsiniz.

chrome-youtube-aramasi-3

Aşağıda gördüğünüz gibi arama yaptığım kelimeyi otomatik olarak kısayoldan aradı ve beni YouTube’a yönlendirdi.

chrome-youtube-aramasi-4

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

1 Comment

  1. user says:

    tırt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir