Google Chrome ile Tüm Ayarları Sıfırlama

Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ve tarayıcınızın son zamanlarda eski hızlı performansından uzak kaldığını düşünüyorsanız belli ki biraz temizlik vakti gelmiş demektir.

Çünkü sürekli ziyaret ettiğiniz web siteleri günlük olarak Google Chrome’un hafızasında kayıtlı tutulur ve günden güne şişer. Girdiğiniz sitelerde incelediğiniz resimler, doldurduğunuz formlar çerezler diye tabir edilen kısımda hafızaya alınır.

Bu işlemler günden güne çok fazla sık yapılırsa tarayıcınızın yavaşladığını, hatta bazı sitelerin tam yüklenemediğini fark edersiniz. Aslında insanın aklına böyle durumlarda direk internetin yavaşladığı gelir ve modeme reset atma çabaları başlar. Aslında durum hiç te o kadar abartılacak bir şey değildir. Tek yapmanız gereken Google Chrome tarayıcınızdaki ayarları sıfırlamak. Yani fabrika ayarlarına geri döndürmek.

Google Chrome tarayıcımızın tüm ayarlarını sıfırlamak için; sağ üst kısımda yer alan Ayarlar sekmesine tıklıyoruz me açılan menüden Gelişmiş Ayarlar‘ı seçiyoruz.

google-chrome-ayar-sifirlama

Karşımıza çıkan pencereden alt kısımda yer alan Gelişmiş Ayarları Göster linkine tıklıyoruz ve en alt kısımdan Ayarlar Sıfırlayın linkine tıklayarak tarayıcımızı sıfırlıyoruz.

chrome-ayarları-sıfırlama-2

Bu işlemle artık tüm kayıtlarımız, geçmişimiz vs. tamamen silinerek sıfırlanmıştır.


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan iPhone Batarya Ömrü Uzatma İpuçları başlıklı konuda yer alan "iphone 5 batarya ömrü uzatma, iphone 5s batarya ömrü uzatma ve iphone 6 batarya ömrü uzatma terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Buradan Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.