Gizlenmiş Facebook profil resimlerini nasıl görürüz?

Çoğu facebook kullanıcısının en çok merak ettiği konulardan biriside sahibi tarafından başkalarının görülmesi gizlenmiş profil resimleridir. Günde dünyada milyonlarca kişi tarafından girilen sosyal medya devine haliyle günde milyonlarca insan başkalarının profillerini inceliyor. Yeri geliyor arkadaşlık istekleri gönderiliyor.

Ama çoğu insan kişisel profil fotoğrafının listesinde ekli olmayan kişilerin görmesini istemez. Bunun içinde gizlilik ayarları kısmından fotoğrafların görünürlülük ayarını sadece arkadaşlarım görsün şeklinde değiştirir. Siz eğer o kişinin arkadaş listesinde ekli değilseniz o fotoğrafı göremezsiniz.

Picturebook isimli basit bir google chrome tarayıcı eklentisi sayesinde bu gizlenmiş resimleri görmek mümkün oluyor. Eklentiyi tarayıcınıza kurduğunuz zaman gizlenmiş fotoğraflara erişebiliyorsunuz.

Gizlenmiş facebook profil resimlerine erişmek için;

Önce eklentiyi buraya tıklayarak google chrome tarayıcınıza kuruyorsunuz ve çalıştırıyorsunuz. Uygulama sorunsuz yüklendiğinde google chrome tarayıcınızın sağ üst köşesinde uygulamaya ait simgeyi görürsünüz. Daha sonra hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve tarayıcınızda profil resmini görmek istediğiniz profile geliyorsunuz. Daha sonra eklenti düğmesine tıklayarak sayfadaki fotoğrafları taratıyorsunuz.

Aslında eklentinin genel amacı bir web sayfasında yer alan gizlide olsa tüm resimleri tarayıp size sunmak. Ama farklı amaçlar içinde kullanılabilir. Şunu da hatırlatayım, kötü niyetli insanlar için geliştirilmiş bir uygulama kesinlikle değildir. Siz siz olun sakın kötü amaçlarınıza alet etmeyin!

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir