Netflix | Polar filmi için yorumlarım

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs belası yüzünden kendimizi eve kapattığımız bu günlerde evde gerçekleştirdiğimiz aktivitelerden birisi de kuşkusuz film izlemek.

Herkesin film izleme konusunda farklı farklı zevkleri vardır. Kimi insan aksiyon severken kimisi dramdan hoşlanır. Kimi insan komedi severken kimisi bilim-kurgu tercih eder. Benim hoşlandığım türlerin hemen hemen en başında aksiyon-gerilim filmleri geliyor. Belki de kendim gündelik hayatımda çeşitli aksiyonları sevdiğimden midir nedir tam olarak bilmiyorum ama güzel bir aksiyon filmi izlediğimde hep heyecanlanmışımdır.

Yazımın başında söylediğim gibi özellikle bugünlerde çok sık film izliyorum/izliyoruz. Dün Netflix’te dolaşırken Popüler filmleri incelerken Polar filmi dikkatimi çekti. Kısa açıklamasını okuduktan sonra fragmanını izlemeye karar verdim. Bu tarz filmler konusunda John Wick serisinin üzerine tanımam fakat fragmanı izlerken bana ucundan da olsa bir John Wick hissi vermedi değil. Özellikle filmde kullanılan grafikler, mekanlar, müzikler, aksiyon sahneleri beni etkilemeyi başardı. Fragmandan sonra filmi izlemeye karar verdim.

Filmin başrolünde Danimarkalı Mads Mikkelsen yer alıyor. Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick gibi oyuncular da filmde Mads’e eşlik ediyor. Aksiyon-Gerilim tadında bir film izlemek istiyorsanız filmi beğeneceğinizden şüphem yok.

Kısaca filmin içeriğinden bahsedecek olursam; emekli olmadan önce dünyada yaklaşık 99 ülke gezip her bir ülkede bulunma amacı para karşılığı adam öldürmek olan Duncan artık emekli olmuştur ve zamanında kazandığı paralar ile Amerika’nın sakin eyaletlerinden birisine yerleşmeye karar verir. Fakat her ne kadar bu işlerden elini çekmiş olsa da eski patronu onun peşini asla bırakmaya niyetli değildir.

Duncan’a olan 8 milyon dolarlık borcunu bir türlü ödemeyen patronu üstüne üstün Duncan’ı öldürmesi için peşine onlarca adam takar. Duncan tecrübesiyle tüm ölüm tehditlerinin üstesinden gelir ve intikamı çok acı olacaktır…

Baştan sona sürükleyici sahneleriyle izlerken büyük keyif alacağınız Polar filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler! 🙂

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir