Facebook ve Twitter Yavaşladı Çözümü

Son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından herkes Facebook ve Twitter başta olmak üzere birçok sosyal medya hesaplarına her zaman olduğu gibi devlet tarafından erişimin yasaklanacağını öngürüyordu. Nitekim öyle de oldu. Facebook ve Twitter’a erişim tamamen yasaklanmasa da son iki gündür bu iki siteye erişim çok yavaş işliyor.

Vatandaştan gelen yoğun tepkilerin önüne geçmek adına böyle bir uygulamaya geçen internet sağlayıcılar, devletten aldığı direktifler doğrultusunda bu sitelere erişimi bant genişliğini azaltarak aşırı yavaş şekilde işlemesini sağlıyor.

vpn-güvenlik-uygulama

Çözümü ise VPN’ler. VPN’ler aracılığı ile sanki internete yurtdışından herhangi bir ülkeden bağlanıyormuş gibi yapıp sitelere bu şekilde yasak kalkana kadar sorunsuz bağlanabilirsiniz. ZenMate adlı programı indirip bilgisayarınıza kurduğunuz zaman sanal bir VPN oluşturmuş oluyorsunuz. Böylelikle Facebook ve Twitter’a sorunsuz erişebiliyorsunuz.

Bu işlemle yurtdışından bağlanıyormuş gibi internete girdiğiniz için diğer sitelere de erişiminiz biraz yavaşlayabilir fakat panik yapmanıza gerek yok. Programı devre dışı bıraktığınız zaman asıl internet hızınıza kavuşacaksınız.


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan Google Chrome ile Tüm Ayarları Sıfırlama başlıklı konuda yer alan "google, google chrome ve google chrome ayar sıfırlama terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Buradan Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.