9 Adet En Faydalı Ücretsiz WordPress Eklentileri

WordPress sitelerimiz için kullanabileceğimiz birbirinden hayati önem taşıyan eklentileri sizler için derledim. Toplamda 9 adet birbirinden önemli eklentiyi WordPress sitelerimizde rahatlıkla kullanabileceğiz. WordPress Otomatik Yedekleme, WordPress Google Adsense, WordPress Anket, WordPress Optimize, WordPress SEO, WordPress Galeri, WordPress Pingleme, WordPress Sosyal Medya, WordPress Yazı İçi  linkleme adlı eklentileri konu başlıkları altından inceleyebilirsiniz.

1. WordPress Otomatik Yedekleme Eklentisi

WordPress sitenizi sık sık güncelliyorsanız en yapmanız gereken işlerden biriside yedek almaktır. WP DB Backup Manager isimli eklenti ile wordpress yedek dosyalarınız her gün otomatik olarak mail adresinize gelecek.

WordPress otomatik yedek alma eklentisini incele

2. WordPress SEO Friendly Images Eklentisi

Arama motorlarımızın sitemizde yer alan görselleri tarayıp indeksleyebilmesi için resimlere alt etiketi tanımlamamız gerekir. Bu eklenti işi manuel yapmak yerine görselin adını direk alt etiketi olarak tanımlar ve SEO puanınıza artı olarak yansımasını sağlar.

WordPress SEO Friendly Images Eklentisini İncele

3. WordPress WP Optimize Eklentisi

Veritabanınızda yer alan tüm gereksiz kısımları tek bir tıkla temizler ve sitenizin canlanmasını sağlar.

WordPress WP Optimize Eklentisini İncele

4. WordPress Google Adsense Eklentisi

Google Adsense reklamlarımınızın tık oranını bir nebzede olsun arttırmak istiyorsanız yazı içi kısımlarına reklamları yerleştirebilirsiniz. Bu eklenti ile sitenizde bir çok yere Google Adsense reklamlarınızı kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

WordPress Google Adsense Eklentisini İncele

5. WordPress Anket Eklentisi – WP-Polls

WordPress sitelerinizde kolayca hızlı ve pratik bir şekilde anket oluşturup basit bileşenlerle kullanıcıların oylarına sunacağınız güzel bir anket eklentisi.

WordPress Anket Eklentisini İncele

6. WordPress Galeri Eklenti

Sitenizde birbirinden çelitli görsel galerile oluşturabileceğiniz basit ve kullanışlı galeri eklentileri.

WordPress galeri eklentilerini incele

7. WordPress Ping Eklentisi

Sitenizin anlık güncellemelerini arama motorlarına bildirmeniz gerekmektedir. Sitenizi arama motorlarına Pinglettirmek, daha hızlı indeksleme gibi etkiler doğurabilir.

WordPress Ping adreslerini incele

8. Sosyal Medya’da Paylaş Eklentisi

Yazılarınızı tüm sosyal medya sitelerinde paylaşılması, sitenizin büyümesi için olmazsa olmaz işlemlerden birisidir. Bu eklenti ile yazılarınızı sosyal medya sitelerinde hızlıca paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medya eklentisini incele

9. Yazı İçi Link Eklentisi

Ek sevdiğim eklentilerden birisi. Yazılarınızın için tanımlayacağınız anahtar kelimelere otomatik olarak link veriyor ve SEO açısından oldukça değer katıyor.

Eklentiyi buradan inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan WordPress site nasıl hızlandırılır? başlıklı konuda yer alan "sitem geç açılıyor, wordpress ve wordpress site hızlandırma terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin