WordPress toplam yazı ve yorum gösterme kodu

Çoğu WordPress bloğunda karşılaşmışsınızdır. Genelde sitenin en üstünde veya en altında kullanılır ve sitede yer alan toplam yazı ve yorum sayısını gösterme durumu vardır. Ben bu kodu açıkçası pek kullanma taraftarı değilim. Sebebi ise siteye giren insanların benim sitemde ne kadar yazı var ya da ne kadar yorum yapılmış sorularının cevaplarını pek merak etmediklerini düşünürüm.

Bu sadece benim kişisel görüşüm. Ama çoğu wordpress kullanıcısının bu toplam yazı ve yorum gösterme konusunu sitelerinde kullanmak isteyebileceklerini düşünerek böyle bir yazı yazma gereği duydum. Umarım sizinde işinize yarar ve sitenize o ana kadar ne kadar yazı girilmiş veya insanlar sitenizdeki yazılara toplam ne kadar yorum yapmış ziyaretçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Çok çok kritik bir konu olmadığı için genelde footer bölümlerinde tercih edilen bir hadise.

Aşağıda paylaştığım kod ile bu işlemi sadece bir kopyala yapıştır yöntemi ile çok basit bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Aşağıda yer alan kodu sitenizin hangi kısmında göstermek istiyorsanız oraya ekleyin ve kaydedin. Dediğim gibi genelde footer bölümünde kullanılır. Kod içerisinde yer alan metinleri isteğe göre düzenleyebilirsiniz. Kod kullanımı ya da ekleme konusunda sorun yaşıyorsanız mutlaka bana bildiriniz.

Sitedeki toplam yazı ve yorumu gösterme kodu;

<!--?php   $args=array(   'orderby' =--> 'name',
  'order' => 'ASC'
  );
$categories=get_categories($args);
$cat_count = 0;
foreach($categories as $c) {
$cat_count++;
}
$count_posts = wp_count_posts();
$published = $count_posts->publish;
?>
Sitemizde<strong><!--?php echo $cat_count; ?--></strong> kategoride<strong><!--?php echo $published;?--></strong> adet yazı yazılmış ve<strong><!--?php echo $wpdb--->get_var("SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->comments WHERE comment_approved = '1'");?></strong> yorum bulunmaktadır.

 

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir