WordPress Sosyal Medyada Paylaş Eklentisi (Ücretsiz)

WordPress bloğunuz var ise şayet, yazılarınızı bir güzel yazdıktan sonra yapmanız gerekem şeylerden birtanesi de yazılarınızı sosyal medya üzerinde paylaşmanızdır.Gerek sitenizdeki yazılarınızı insanlara duyurmak açısından, gerekse yazılarınızın arama motorlarınca daha hızlı indexlenmesi açısından içeriklerinizi sosyal medya üzerinde paylaşmanız oldukça önemlidir.

E tabi hepinizin bildiği üzere piyasada konu ile ilgili bir dolu eklenti mevcut.Fakat her eklenti hem sürümümüz ile uyumlu olamayabiliyor hem de kurduktan sonra bizi baya uğraştırıyor.

sosyal-medyada-paylas-eklentisi

Ben size kendim de kullandığım ve çok memnun kaldığım sosyal medyada paylaş eklentisinden bahsedeceğim.Eklentimizin adı “Simple Share Buttons Adder” eklentisi.Eklentinin ücretli sürümüde mevcut fakat ücretsizinden farklı olarak sadece responsive duyarlı olması, pop-up pencere açılabiliyor olması ve retina ekranlara duyarlı olması.Onun dışında ücretsiz sürümünden çok farklı kalır yanı yok.

Eklenti ayarlarından biraz bahsedecek olursak eklentiyi kurduktan sonra ayarlar kısmında 4 adet  ana başlık yer alıyor.

sosyal-medyada-paylas

Basic : Sosyal Medyada Paylaş ikonlarımızın nerede görülmesini istiyorsanız bu alandan işaretliyoruz.Ayrıca eklentimizin içeriğimizin başına, sonuna ya da her iki tarafına da yerleştirebiliyoruz.Hangi sosyal paylaşım sitelerinin ikonlarının görülmesini istiyorsanız bu kısımdan işaretliyorsunuz.

Styling: Bu kısımdan Eklentimizin ikonlarımıza padding ve margin, yani boşluk kısımlarını, yazı tipimizi, yazı tipi boyutumuzu vs. gibi ayarlarımızı bu kısımdan düzenleyebiliyoruz.

Counters: Bu kısımdan yazılarımızın kaç kişi tarafından paylaşıldığını gösterebiliyoruz.

Advanced:  Bu kısımdan ise sosyal medya linklerimizi yeni sekmede açılması, E-Mail başlıkları, Buffer ve Pinterest başlıklarımızı kendimiz belirleyebiliyoruz.

Eklenti kurulumu, kullanımı ve ayarları konusunda kafanıza takılan bir durum olursa yazı altına yorum yaparakpaylaşabilirsiniz.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

1 Comment

  1. Uğur says:

    deneme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir