Google Hangouts ile Görüntülü Konuş

Bu yazımda internetten nasıl görüntülü konuşulur? konusundan bahsedeceğim.Günümüz gerek iş dünyasında gerekse arkadaş çevremizde internet üzerinden görüntülü konuşma yapmaya çok ihtiyaç duyarız.Verilerin internet üzerinden karşılanması ve ekstra ücret ödemeden bu hizmetten yararlanıyor olmamız bizi internetten video konferans yapmaya daha da teşfik etmektedir.

İnternet dünyasında bir zamanlar MSN ve Skype ile daha çok yapılan bu görüntülü konuşmalar son dönemde gelişen yeni trendler ve teknolojiler ile daha farklı alternatiflerle de gerçekleşebiliyor.Ben size Google‘ın video konferans hizmeti olan “Google Hangouts” ile nasıl video konferans yapılır resimlerle aktarmaya çalışacağım.

Sadece iş dünyasında değil arkadaş ortamınız ile de grup oluşturarak Google Hangouts ile sesli ve görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz.Hatta günümüz iş dünyasında çoğu firma toplantılarını bu hizmet üzerinden gerçekleştirmektedirler.

Google Hangouts ile video konferans oluşturmak için; önce sisteme giriş yapıyoruz.

Hangouts’a Giriş Yap 

Hangouts ile video konferansı yapmak için bir Google hesabınız olması gerekmektedir.Yoksa buradan kayıt olunuz.Eğer hesabınız varsa ilerleyebiliriz.

Giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan sayfada üst menüden “Video Hangouts” sekmesine tıklıyoruz.

google-hangouts

Daha sonra sayfanın üstünde yer alan “Video Konferans başlat” butonuna tıklıyoruz.Bu alandan tarayıcınızın kameranızı kullanmasına izin vermeniz gerekiyor.Daha sonra görüntülü konuşma yapmak istediğiniz arkadaşlarınızı bu alandan konferansa davet ediyoruz.Arkadaşlarınız daveti kabul ettiği andan itibaren konferansa otomatik katılırlar ve görüşmeye başlayabilirsiniz.Hepsi bu kadar.

google-hangouts


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan Windows 10 Nasıl Kurulur başlıklı konuda yer alan "microsoft, windows 10 ve windows 10 kurulumu terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin