WordPress site nasıl hızlandırılır?

WordPress dünyada en çok kullanılan açık kaynak yayın sistemidir. İnternete kullanan her insan bu sistemi çok kısa sürede öğrenebilir ve web dünaysındaki yerini alabilir.

WordPress PHP tabanlı bir yayın sistemi olduğu için bazı duurmlarda siteniz yavaşlık gösterebilir. Bu durumlarda imdadınıza hayat kurtaran eklentiler yetişir. WordPress sitenize istediğiniz eklentiyi eklentiler kısmından kurabilir ve kullanabilirsiniz.

WordPress sitenizi hızlandırmak için W3 Total Cache isimli eklentiyi kurun ve sitenizin hızındaki farkı gözlerinizle ayırt edin. Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra başka bir işlem yapmanıza gerek kalmayacak.

WordPress sitenizin arkaplanında çalışan gereksiz kodlar sıkıştırılarak ve daha az çağrılarak sitenizin gereksiz yere yavaşlamasını engelleyecek. Eklentiyi kurmak için belirttiğim kelimeyi eklentiler kısmında aratabilirsiniz. Umarım işinize yarar kolay gelsin.


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan Sitenize Ücretsiz Twitter Bileşenleri Ekleyin başlıklı konuda yer alan "tweet akışı, twitter bileşenleri ve ücretsiz twitter bileşenleri terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir