WordPress Otomatik Sayfa Yenileme Kodu

Bu yazımda sizlere WordPress siteler için en uygun otomatik sayfa yenileme kodunu paylaşacağım. Aslında bunu html meta tag’leri içerisinde aşağıdaki kod ile çok basit bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Fakat bu yapı wordpress aly yapısına sahip siteler için pekte uygun değil. Sebebi ise aşağıda paylaştığım otomatik sayfa yenileme kodu, header yapısına uygundur ve sitenize eklediğiniz zaman header kısmında görüneceği için bütün sayfalarınızı etkileyecektir.

[junkie-alert style=”yellow”]<meta http-equiv=”refreshcontent=”90“>[/junkie-alert]

Dezavantajı ise sitenizde 5-10 dakikalık bir video izleyen ziyaretçi video izlerken sayfa otomatik yenilenecek ve hoş olmayan bir durum çıkacak ortaya. Bunun önüne geçmek için ben size aşağıdaki kodu kullanmanızı öneriyorum. WordPress siteler için en uygun sayfa yenileme kodu budur.

[junkie-alert style=”yellow” width=”auto”]

<meta <span class="webkit-html-attribute-name">http-equiv</span>="<span class="webkit-html-attribute-value">refresh</span>" <span class="webkit-html-attribute-name">content</span>="<span class="webkit-html-attribute-value">90;</span>">

[/junkie-alert]

Yukarıdaki kodu sadece index.php dosyasında kullanmanız en uygunudur. Bu sayede sitenizin sadece anasayfası otomatik olarak yenilecektir. Yazılarda herhangir bir yenileme olmayacak ve ziyaretçileriniz için olumsuz bir durumda oluşmayacaktır.

Otomatik yenileme kodu ne işe yarar?

Sitenizde otomatik yenileme kodu kullanmanız sitenize gelen ziyaretçileriniz siteniz içerisinde gezinirken sayfa otomatik olarak yenilenir ve siteniz tekrar aynı ziyaretçiden birden fazla gösterim kazanır. Bu da arama motorlarına sitenizde ziyaretçileriniz daha çok gezindiğini bildirir. Seo puanınıza artı olarak yansıyacaktır.


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan WordPress yazı içine otomatik link verme başlıklı konuda yer alan "wordpress, wordpress seo ayarları ve wordpress seo ipuçları terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin