“Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Bir Hata Oluştu” Hatası ve Çözümü

wordpress-veritabani-baglantisi-kurulurken-hata-olustuWordPress‘te sık karşılaştığımız sorunların neredeyse başında gelen “Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Bir Hata Oluştu” hatasının çözümünü bu yazımda size aktarmaya çalışacağım.

Bu sorun karşımıza bir kaç sebepden dolayı çıkabilir. Bunlardan birtanesi WordPress kurulum aşamasında ekrana girdiğimiz veritabanı bilgileri yanlış ise wp-config.php dosyamızı FTP ye bağlanarak tekrar bir incelemekte fayda var. cPanel’den oluşturduğunuz veritabanı bilgisi ile buradaki bilgilerin aynı olması gerekir. Parola dahil!

Bunlarda sıkıntı yok ise bir diğer sorunda sunucunuzda yaşanan kesintilerden dolayı bu hatayı alırsınız. Eğer siteniz düzgün bir şekilde çalıştığı halde durduk yere bu ekranla karşılaşırsanız mutlaka hosting firmanıza bu durumu bildirmeniz gerekir.

Yukarıda bahsettiğim konular “Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Bir Hata Oluştu” Hatası ve Çözümü sorunuza cevap olacaktır diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir