CSS Reset Kodu

css-codeCSS ile uğraşan arkadaşların işine yarayacak bir kod. Tüm tarayıcılar arasında uyumsuzlukları gideren bu css kodları ile önce sitedeki tüm css yapısını resetleyebilir. Daha sonra kendi css kodlarınızı farklı tarayıcılarda uyumlu şekilde çalışabilmesi için düzenleyebilirsiniz.

Kodlar aşağıdaki gibidir. Yeni bir metin belgesi içine yapıştırıp reset.css adında kaydederek bu kodları çalıştırabilirsiniz. reset.css dosyasınızı daha sonra bir sunucuya yüklemeniz ve link href koduyla bu dosyayı çalışmanıza tanımlamanız gerekiyor. Daha sonra sorunsuz bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

[mks_pullquote align=”center” width=”730″ size=”24″ bg_color=”#fff” txt_color=”#000″]

html,body,div,span,applet,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,
address,big,cite,code,dfn,em,font,img,ins,kbd,q,s,samp,small,strike,strong,sub,sup,tt,var,b,u,i,
center,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,table,caption,tbody,tfoot,thead,tr,th,td{margin:0;padding:0;border:0;outline:0;list-style:none;list-style-type:none;text-decoration:none;font-family:'Open Sans', sans-serif;}

[/mks_pullquote]

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir