CSS Reset Kodu

css-codeCSS ile uğraşan arkadaşların işine yarayacak bir kod. Tüm tarayıcılar arasında uyumsuzlukları gideren bu css kodları ile önce sitedeki tüm css yapısını resetleyebilir. Daha sonra kendi css kodlarınızı farklı tarayıcılarda uyumlu şekilde çalışabilmesi için düzenleyebilirsiniz.

Kodlar aşağıdaki gibidir. Yeni bir metin belgesi içine yapıştırıp reset.css adında kaydederek bu kodları çalıştırabilirsiniz. reset.css dosyasınızı daha sonra bir sunucuya yüklemeniz ve link href koduyla bu dosyayı çalışmanıza tanımlamanız gerekiyor. Daha sonra sorunsuz bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

[mks_pullquote align=”center” width=”730″ size=”24″ bg_color=”#fff” txt_color=”#000″]

html,body,div,span,applet,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,
address,big,cite,code,dfn,em,font,img,ins,kbd,q,s,samp,small,strike,strong,sub,sup,tt,var,b,u,i,
center,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,table,caption,tbody,tfoot,thead,tr,th,td{margin:0;padding:0;border:0;outline:0;list-style:none;list-style-type:none;text-decoration:none;font-family:'Open Sans', sans-serif;}

[/mks_pullquote]


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan Sayfa aşağı kaydıkça değişen arkaplan rengi [HTML5+JQuery] başlıklı konuda yer alan "arkaplan rengi değiştirme, html5 ve html5 arkaplan değiştirme terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin