Twitter anasayfa tasarımını değiştiriyor

Aylık 500 milyondan fazla ziyaret alan Twitter’ın ana sayfa tasarımı gelen ziyaretçi sayısının geri dönüşüm oranı az olduğundan anasayfa tasarımını değiştirme kararı aldı.Çalışmalar şu an test aşamasında olup ilerleyen zaman diliminde Twitter’ın anasayfa arayüzünün değiştiğini görebiliriz.

 Re/Code tarafından paylaşılan landing page görselinde yeni arayüzün daha zengin içeriğe sahip olduğunu görüyoruz.Ayda 500 milyondan fazla ziyaret alan dünya devinin anasayfasında bom boş bir görsel göstermek zaten şimdiye kadar yapılmış en büyük saçmalık diye düşünüyorum.

Haber, Spor, Eğlence gibi kategorilerine yönelik 10’a yakın kategori beslemesini anasayfadan kullanıcılarına sunmayı amaçlayan firma, insanlar üye olmasa bile sitede daha çok vakit geçirtmek amacında.Bakalım yeni arayüz ile ne zaman buluşacağız.

twitter-new-homepage

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir