Telefonu kumanda olarak kullanma

telefonu-kumanda-olarak-kullanmakAkıllı telefonların özellikle son dönemde sıkça kullanılması ilginç teknolojik yenilikleri de beraberinde getiriyor.Bunlardan en popüler olanı ise akıllı telefonlarımızı kumanda olarak kullanmamız oluyor.Kendim de bizzat bu teknoloji çılgınlığından halen yararlanmaktayım.

Ben HTC One M8 akıllı telefonum ile LG 42LA620S smart tv mi kumanda niyetine kullanabiliyorum.Bunu sizde android cihazınız ile basitçe gerçekleştirebilirsiniz.Özellikle evde kumanda savaşı yaşanıyorsa bu teknoloji sayesinde her zaman bir adım önde olabilirsiniz ve savaştan kazanan siz çıkabilirsiniz!

Android telefonunuzu kumanda olarak kullanmak için;

Öncelikle şunun altını çizmek istiyorum, konuyu yanlış anlayanlar var.Android cihazınız ile her televizyonu kontrol edemezsiniz.Televizyonunuzunda mutlaka akıllı yani smart tv olması gerekir ki cihazınızı sorunsuz algılayabilsin.Ben bu yazımda size LG örneği vereceğim.

  • Cihazınızın içinde yer alan TV uygulamasını çalıştıyoruz.
  • Hiç kurulum yapmadıysanız karşınıza “Uzaktan Kumanda Kurulumu” seçeneği çıkacaktır.Basıyoruz ve ilerliyoruz.
  • Daha sonra bize televizyonumuzun markasını ve modelini tanımlamamızı isteyecek.Bu kısımlarıda seçip ilerliyoruz.
  • Buraya kadar sorunsuz ilerlediysek son aşamada bizden televizyonu kapatmamızı isteyecek ve telefonumuzun ekranının birden kumanda görüntüsüne büründüğünü göreceksiniz.Testimiz sorunsuz yaptıksak, yani televizyonumuz kapandıysa işlem başarılı demektir.

Telefonu doğru test etmek için üst kısmını aynı bir kumanda gibi televizyona doğru tutmamız gerekiyor.Aksi halde cihazımızı algılamayabilir.Kurulum esnasında veya ayarlar bakımından sorunalr yaşıyorsanız yorum yaparak benimle paylaşabilirsiniz.

Telefonumun kumanda olarak görüntüsü;

telefonu-kumanda-olarak-kullanmak

 


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan Blogger.com ile ücretsiz blog başlıklı konuda yer alan "blog, blogger ve blogger nasıl açılır terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin