Blogger.com ile ücretsiz blog

Bu yazımda sizlere Blogger.com üzerinden nasıl ücretsiz blog oluşturulur bundan bahsedeceğim.Blogger.com Google‘ın servisi olan ve yıllardır blogger lar tarafından çokça tercih edilen, belkide wordpress ten sonra en sık kullanılan ücretsiz blog servisidir.İsteyen herkes kendisine kişisel bir hesap açıp istediği herşeyi internet dünyasında paylaşabilir.Kendi belirlediğiniz bir isim ile örneğin; barisdogan.blogger.com şeklinde blog oluşturabiliyorsunuz.Belirlediğiniz isim daha önce başka bir kullanıcı tarafından alınmışsa alternatif bir isim girmeniz gerekecek.

Blooger.com ile nasıl ücretsiz blog açarım?

Öncelikle kullanımı tamamen ücretsiz kurulumuda bir o kadar basittir.Eğer bir Google hesabınız varsa saniyeler içinde bir blog hesabı açabilirsiniz.Google hesabınız yoksa buraya tıklayarak bir Google hesabı oluşturuyoruz.

Google hesabımızı oluşturduktan sonra artık bütün Google servislerini kullanmaya hazırız demektir.Şimdi sıra Blogger’dan bloğumuzu oluşturmaya geldi.

Buraya tıklayarak Blogger’a giriş yapıyoruz.Daha sonra Karşımıza gelen ekrandan “Yeni Blog” butonuna tıklıyoruz.Karşımıza bloğumuza bir isim vermemiz ve kalıcı bir blog url’i oluşturmamızı isteyen bir pencere geliyor.İlgili alanları tercihinize göre doldurup “Blog Oluştur” butonuna tıklıyoruz.

blogger-kaydol

 

 

Aşağıda gördüğünüz gibi oluşturduğumuz bloğumuz listemize otomatik olarak geldi.Artık bloğumuz üzerinden dilediğiniz gibi düzenleme yapabilir, tasarım değiştirebilir, içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. “Yeni Yazı” simgesine tıkladığınız zaman bloğunuzda hızlıca bir içerik paylaşabilirsiniz. “Bloğu Görüntüle” butonuna tıkladığınız zaman ise bloğunuzun son halini görebilirsiniz.

blogger-kaydol

Blogger.com’da nasıl içerik yayınlarım?

Şimdi hep birlikte test amaçlı bir yazımızı sitemizde yayınlayalım.”Yeni Yazı” simgesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekrandan Yazımızın başlığını, yazımızın içeriğini girdikten sonra “Yayınla” butonuna tıklıyoruz.Hepsi bu kadar!

blogger-kaydol

 

 

Yazımızı yayınladıktan sonra “Bloğu Görüntüle” diyerek sitemizin son halini ve yayınladığımız yazıyı görüyoruz.

blogger-kaydol

Artık dilediğiniz kadar içerik girebilir, kişisel görüşlerinizi, çalışmalarınızı herkesle paylaşabilirsiniz.Google’ın bir ürünü olduğundan yazılarınız çok uzun sürmeden arama sonuçlarında çıkacaktır.Hepinize iyi bloglamalar!

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir