Samsung Galaxy S6 Teknik Özellikler Sızdırıldı

Akıllı telefon denilince aklan gelen ilk isimlerden olan Samsung‘un yeni duyurduğu Note 4 modeli son dönemde ilgi odağı olmuşken daha şimdiden Samsung galaxy S6 akıllı telefonun teknik özellikleri sızdırılmaya başladı.Daha öncede bu tarz sızdırılan haberleri incelediğimizde verilen özelliklerin genelde bizi yanıltmadığını söyleyebilirim.Özellikle kendim bizzat yayınladığım yazıları cihazla eşleştirir özelliklerini kontrol ederim.

Sammobile bu tarz sızıntıların genelde çıkış kaynağıdır.S serisinin son şaheseri olacak S6 modelinin şimdiye kadar piyasaya sürülen en büyüleyici seri olacağı söyleniyor.(Bildiğiniz gibi S5 modelinde samsung cihaza parmak izi okuyucu özelliği getirmişti.)

Asıl konumuz olan sızdırılan teknik özelliklerden biraz bahsedecek olursak Samsung Galaxy S6 modeli 2560×1440ekran çözünürlüğüne ve Quad HD ekrana sahip olacak.Boyutu tam olarak betlik kazanmasada Super AMOLEDteknoloji kullanılacağı kesin.

Arka kamera, Note 4 modelinde kullanılan kameranın hemen hemen aynısı fakat kaç megapiksel olacağı tam net değil.Tahminler 16 veya 20 MP kamera olacağı yönünde.Ön kameranın çözünürlüğü ise 5 MP olacak.

Dahili hafızadan söz edecek olursak alışmış olduğumuz gibi 16, 64, ve 128 GB şeklinde duyurulacak.Yeni Samsung Galaxy S6 işlemcisi ise Exynıs 7420 64 Bit 8 Çekirdek olacak.Android sürümü olan son dönemlerin gözdesi 5.0 Lollipop.(64 Bit destekliyor.)

Cihazda 3 GB bellek kullanılacağı söylentiler arasında.Samsung Galaxy S6’da Broadcom BCM4773 çip kullanılacak ve GPS, Bluetooth, Wi-Fi gibi enerjiyi fazla tüketen sensörleri bu çipe toplayarak enerji tasarrufu sağlanacak.

Son olarak özelliklerin söylenti olduğunu tekrar hatırlatayım.Cihazın özellikleri tamamen netlik kazandığında ayrıca konu olarak duyuracağım.Görsellerde temsilidir.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir