Materyal Dizayn Renk Paleti

Dünya devi Google’ın 2014 yılında piyasaya sürdüğü tasarım akımına verdiği isim olan Meteryal Dizayn konseptini kısa sürede yüzlerce web sitesi ve tasarımcılar kullanmaya başladı.

Bu akımda ön plana çıkan konuların başında kargaşadan uzak ve insan doğasına en uygun renkler, ve şekiller gelmektedir. Amaç insanlara ulaşmak istediği nesneleri sade ve net bir dille sunmak.

Bu yazımın amacı size materyal dizayn kullanımında en çok tercih edilen renkleri palet şeklinde sunmak. Tasarımlarınız da veya web sitenizde bu renkleri kullanabilirsiniz. Renkler materyal dizayn akımında en çok tercih edilen renklerin birleşimidir.

Tüm renklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz beğendiğiniz renkleri sağ alt kısımda yer alan ok işaretleri ile seçerek yan kısımda önizlemesine ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki video’dan materyal dizayn hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz. İzlerken neden sadelikten bahsettiğime biraz hak verebilirsiniz.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir