iPhone 6S Türkiye resmi satış fiyatları. 3.099 TL’den başlıyor.

Herkesin merakla beklediği Apple iPhone 6S ile ilgili tüm detayları teknik özellikler vs. gibi buradaki yazılarımda daha önce siz okuyucularıma bildirmiştim. Artık herkesin merakla beklediği soruların başında cihazın Türkiye’de ki satış fiyatının ne olacağı vardı.

Ülkemizdeki malum vergiler ve dünyanın en çok akıllı telefon kullanan ülkelerden birtanesi olduğumuz için aslında fiyatın meraklıları için pekte bir önemi yok gibiydi. Fakat Apple’ın son gözdesi iPhone 6S’in resmi satış fiyatları bugün kesinleşince herkes elini başının üzerine koyup düşünmeye başlamıştır diye düşünüyorum.

Çünkü;

Apple iPhone 6S Türkiye’de 16 GB modeli için 3,099 TL 64 GB modeli için 3,499 TL 128 GB modeli için 3,899 TL İle satışa sunulacak.

Şimdiye kadar piyasaya çıkan en pahalı iPhone serisi olan 6S’in ülkemizde ne kadar satış yapacağını zaman geçtikçe göreceğiz. Bu fiyatlardan sonra ülkemizdeki kişi başına düşen milli geliri ve asgari ücret fiyatlarını da düşündükten sonra insan hala bu telefonlara bu kadar para verilip verilmeyeceğini düşünmeden edemiyor malesef.

Cihazın fiyatları ile ilgili Twitter’dan yapılan bazı yorumlar şu şekilde;


Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir