HTC One M8 ile numara nasıl engellenir?

Hepimizin başına mutlaka gelmiştir abuk subuk numaralardan gelen tanıtım reklamları, seçim partisi telefonları, gerekse sinir bozucu taciz içeren çağrılar vs. Bunların hiçbirini bir daha tekrar ettirmek zorunda değilsiniz. Kendi kullandığımız HTC One M8 cihazından yola çıkarak size yabancı numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir kısaca bahsedeceğim.

Çoğumuz için sinir bozucu durum olan yabancı numaralardan gelen aramaları çok basit bir kaç işlemle engelleyeceğiz.

Cevapsız arama geldikten sonra aramayı susturup çağrının sonlanmasını bekliyoruz. Çağrı sonlandıktan sonra Telefonumuzun ana menüsünden veya alt kısımda bulunan hızlı ikonlardan Telefon Defterine ulaşıyoruz.

htc-one-m8-ile-numara-engelleme-1

Burada Arama Kaydı kısmından gelen çağrının üzerine parmağımızı basılı tutuyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi seçeneklerin yer aldığı menü çıkacak.

htc-one-m8-ile-numara-engelleme-2

Çıkan menüden yukarıda işaretlediğim gibi Kişiyi Engelle kısmına basıyoruz ve karşımıza gelen soruya Tamam yanıtını veriyoruz. Artık engellediğiniz numaradan hiç bir şekilde çağrı, mesaj gibi uyarılar almayacaksınız.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir