iOS Cihazlara Format Nasıl Atılır?

Bu yazımda sizlere hızlı ve kolay bir biçimde iOS alt yapılı cihazlarınıza format nasıl atılır ondan bahsedeceğim. Bu yazıyı inceleyerek iPhone veya iPad cihazlarınızı hızlıca hiç kullanılmamış gibi fabrika ayarlarına geri çevirebilirsiniz.

iOS cihazlara virüs bulaşması pek mümkün olmasa da, bazen cihazlarımızdaki veriler sistemi o kadar şişirir ki, tüm gereksiz uygulamalar ve oyunları kaldırmak biraz zamanımızdan çalabilir. Bazen de dışarıdan ikinci el olarak satın aldığımız bir iPhohe veya iPad cihazın içerisindeki veriler dolu olarak gelir. Bu yabancı kişilere ait verileri tabiki görmek istemeyiz. Bunun için cihaza format atmak gerekir.

iOS cihazlarınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ben bu yazımda iPad cihazdan örnek veriyorum. Siz aynı adımları takip ederek iPhone cihazınıza da aynı şekilde format atabilirsiniz.

ios-format-1

Ana menü ekranından Ayarlar simgesine tıklıyoruz.

ios-format-2

Karşımıza çıkan Ayarlar menüsünden Genel ayarlar kısmına basıyoruz. Bu aşamada dikkat etmemiz gereken iki nokta var. Tüm Ayarlar Sıfırla dersek cihazdaki veriler silinmez fakat cihazdaki tüm kişiselleştirilmiş ayarlar sıfırlanır. Hemen altında yer alan Tüm Ayarları Sıfırla ve İçerikleri Sil seçeneğine basarsak cihazı tamamen fabrika ayarlarına döndürmüş oluruz.
ios-format-4

İşlemi seçtikten sonra Cihazı Sil yazısına basıyoruz ve format işlemimiz başlıyor.

ios-format-5

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir