General Mobile 4G (Android One) Teknik Özellikleri

General Mobile piyasada her ne kadar sessiz gözükse de ürettiği ekonomik ama bir o kadar üstün performanslı akıllı telefonlar ile özellikle ülkemizde hedeflediği satış adedini gerçekleştirmiş durumda. General Mobile Discovery modeli ile hem çift sim kart özelliğini hem de yüksek performanslı android işletim sistemini çok uygun fiyatla birleştiren General Mobile adından sıkça söz ettirmişti. Bu yazımda Google ile birlikte üretilen General Mobile 4G Anroid One cihazı hakkında tenik detaylardan bahsedeceğim.

Android One Nedir?

General Mobil’enin ilk kez uygulamış olduğu ve fiyat performans bazlı satışa çıkardığı teknolojilerinin genel adı olarak ifade edilmektedir. Teknolojilerin Android One programına sahip olması ile oldukça revaçta olan teknolojilerde kullanılmaktadır. 2015’in en çok satanlar arasında olan Android One programı ve fiyata göre performans adı altında satılan teknolojilerde kullanılmaktadır.

General Mobile 4G Teknik Özellikler
General Mobile 4G Teknik Özellikler

General Mobile 4G (Android One) Teknik Özellikleri

Ülkemizde şu an 700 TL civarı, diğer dengi android cihazlara göre gayet makul bir fiyat ile satışa sunulan telefonun teknik özellikleri şu şekilde;

  • 5 MP Selfie (Ön Kamera)’sına sahip ve 13 Mp de arka kameraya sahip olan bir modeldir.
  • Aynı zamanda arka kamera da FULL HD (1920*1080) özelliğine sahiptir. HD kalitesi ile inanılmaz videolar çekebilir ve 4208*3120 piksel çözünürlüğe sahip fotoğraf çekim modu da oldukça önemli bir özelliği olmuştur.
    General Mobile 4G İşletim Sistemi
  • Qualcomm Snapdragon 410 işlemci ve Adreno 306 GPU’ ya sahip olan General Mobile 4G teknolojisi oldukça önemli bir özelliğe sahip olduğunu oldukça göstermektedir. Yeni nesil işletim sistemi bulunmaktadır. 2GB ram ile de telefonunuzun performansını artırmakta ve kullanılan uygulamalarda herhangi bir donma ve kasma yaratmamaktadır.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir