Birbirinden güzel ücretsiz Blogger temaları

Blog dünyası hızla kendini geliştirmeye devam ediyor. WordPress‘ten sonra en çok kullanılan blog sistemlerinden birisi olan Blogger, blogspot adıyla google kullanıcılarının ücretsiz yararlandığı blog servisidir. Ürün Google’ın olunca doğal olarak google tarafından diğer blog sistemlerine göre her zaman bir adım önde tutulmuştur. Blogger’dan oluşturulan blog siteleri, isim.blogspot.com.tr adıyla oluşmaktadır.

Google arama motorunda daha çabuk ve hızlı indekslenmesi blogger kullanıcılarının artı bir avantajıdır. Kendi ürünü olduğu için google blogger siteleri daha hızlı sever. Özellikle siteyi daha güncel ve düzenli olarak özgün tutarsanız bu avantajınızı ikiye katlayabilirsiniz. Blogger’a nasıl üye olunur , nasıl blog oluşturulur ve nasıl yazı yayınlanır hakkında sorularınız varsa buradaki yazımı inceleyebilirsiniz.

Blogger’da blog kurduğunuz zaman Google’ın bize sunduğu ücretsiz hazır şablonlar bulunur. Siz özel tasarım veya tema kullanmadığınız sürece bloggerda yer alan standart tasarımlar kullanırsınız. Bu konu ile ilgili geliştiriciler bir çok tema geliştirdi ve blogger ile birebir uyumlu hale getirdiler. Siz de blogger sitenizi tıpkı bir wordpress sitesi gibi hoş bir tasarımla süsleyebilirsiniz. Böylelikle bloğunuz hem daha albenili olacak hem de popülerliğini bir o kadar arttıracaktır.

Aşağıda birbirinden güzel tasarımlara sahip onlarca ücretsiz blogger temasını inceleyebilirsiniz. Temalar tamamen ücretsizdir ve hepsinin inceleme ve indirme linki mevcuttur. Temalar hakkında kurulumda, kullanımda ya da editlemede sıkıntı yaşıyorsanız yorum yaparak bu yazı altında benimle paylaşabilirsiniz. Sorunu çözmeye elimden geldiğince gayret edeceğim.

Birbirinden güzel ücretsiz blogger temaları;

Perk Misty Blogger Teması

Tema ücretli bir temadır, ancak temanın ücretsiz versiyonu da dağıtılıyor. Renki menüsü, 3 sütun olması reklam yerleştirmeleri açısından da size avantaj sağlayacaktır. Google Adsense reklamlarınızı sitenin sağında ve solunda kolayca kullanabilirsiniz. Gayet sade ve hoş bir tasarıma sahip ücretsiz blogger temasıdır.

demo yükle

 

perkmistyyeknot

 

Sorbet Blogger Teması

Basit bir kişisel blog teması olarak kullanılabilir, oldukça sade ve güzel bir tema. Yalnızca yan menü ve ana menüden oluşuyor. Yan kısımlarda en popüler yazılarınızı duyurabilir, ya da twitter güncellemelerinizi bu alanda ziyaretçileriniz ile buluşturabilirsiniz.

demo yükle

 

sorbetyeknot

 

Metrofy Blogger Teması

Bir ücretsiz versiyon blogger teması daha, oldukça hoş bir görünüme sahip, metro tarzında blogger teması. Ben fark yaratmak istiyorum ve tarzımla ön plana çıkmak istiyorum derseniz tam size göre.

demo yükle

 

Metrofyyeknot

Twenty Twelve Blogger Teması

WordPress orijinal temasının aynısının WordPress’ den Bloggera entegre edilmiş halidir. Oldukça temiz kodlama sahip basit bir temadır. Bir çok içerikle beraber kullanılabilir, ama asıl kullanım alanı kişisel bloga çok uygundur. Kargaşadan uzak yalın ve sade, metin odaklı bir blog yönetmeyi düşünüyorsanız bu wordpress klasiği tam size göre.

demo yükle

 

twenty-twelveyeknot

Legit Blogger Teması

Basit, minimal bir iki ufak ekleme ile süper bir tema haline gelebilir. Devamını oku eklenirse ile çok iyi bir tema oluyor. Sidebar kısmında 300×250 px boyutlarında adsense reklamlarınızı kolayca sunabilirsiniz.

demo yükle

 

legityeknot

Zikazev Blue Blogger Teması

Anasayfada zengin yazı paylaşmanız için ideal bir tema.Sidebar kısmı oldukça hoş tasarlanmıştır. Yeni nesil tasarım materyalleri bizi bekliyor.Devamını oku bölümünde küçük bir ön görsel, yorum ve tarih bilgisi yer alıyor.

demo yükle

 

zikazevyeknot

Kontify Magazin Blogger Teması

Genel olarak son dönemde yapılan bir çok WordPress temasının bir Blogger kopyası diyebiliriz bu tema için. Mega bir menü onun üstünde reklam alanı, yazılar ve sosyal alanlar ile tipik bir Mag tema türü. WordPress magazin temalar gibi blogger sitenizde bu magazin temasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

demo yükle

 

kontifyyeknot

 

Blue Blog Blogger Teması

Reklam alanlarının da hazır olduğu bir Blogger temasıdır. Kişisel blog içeriğine çok uygundur. Düzenli, toplu, temiz bir temadır. Google Adsense veya özel reklamlarınızı hazır reklam yerleştirmeleri ile yönetebilirsiniz.

demo yükle

 

blueblogyeknot

True Pixel Blogger Teması

Turuncunun hakim olduğu sidebarın sol tarafta yer aldığı bir Blogger teması. Sade, minimal ve modern bir blogger teması.

demo yükle

 

tpyeknot

 

K-44 White Blogger Teması

Uygulama geliştirenler veya hakkında bilgi sayfası oluşturmak isteyenler için çok iyi bir portfolyo teması diyebilirim. Blogger sitenizde bloğunuza ek olarak kişisel portfolyolarınızı da sergileyebilirsiniz.

demo yükle

 

k44yeknot

Timeline Blogger Teması

Zaman tüneli stilinde tasarlanmış, temiz kodlama sahip bir Blogger temasıdır.

demo yükle

 

timelineyeknot

 

 

Minuet Blogger Teması

demo yükle

 

minuetyeknot

Tech Shadow Blogger Teması

Teknoloji içerikli Blogger sahipleri bu temayı kullanabilirler. Bence yeni türlerin yanında standart temalar ile başlamak en iyisi, daha sonra eğer gelir elde ediliyorsa özel bir tema yaptırılabilir.

demo yükle

 

techyeknot

Codify Blogger Teması

Ücretli temanın ücretsiz versiyonudur, oldukça hoş bir görünüme sahip güzel bir blog temasıdır. Bir çok Blogger alt yapılı dünya çapında blog da gördüğüm ( tabi üzerinde bir çok değişiklik yapmışlar ) bir tema

demo yükle

 

codifyyeknot

Sentify Blogger Temaları

Bir templateify teması daha sizlerle :)

demo yükle

sentifyyeknot

Halatenislux Blogger Teması

 

demo yükle

 

haletayeknot

Moments Blogger Teması

Minimal bir Blogger teması diyebilirim.

demo yükle

 

momentsyeknot

Gagism Blogger Teması

Komedi, mizah ve Caps içerikli Facebook sayfası destekli bloglar için oldukça ideal bir temadır.

demo yükle

 

gagismyeknot

Indonesia Blogger Teması

Alx media tarafından yapılan WordPress temasının Blogger versiyonudur. Tema ücretlidir, fakat buradaki linkten ücretsiz versiyonunu indirebilirsiniz. WordPress temasına bakmak isteyenler için; temanın WordPress versiyonunun ismi Hueman temasıdır.

demo yükle

 

indonesiayeknot

Sora Craft Blogger Teması

En beğendiğim kişisel blog temalarından birisidir.

demo yükle

 

soracraftyeknot

Sora Article Blogger Teması

Sora tema tarafından geliştirilen temanın ücretsiz versiyonu

demo yükle

 

soraarticleyeknot

Loveria Blogger Teması

Bu temada yanlış hatırlamıyorsam Entrance isimli WordPress temasının Blogger versiyonu, ancak yanlış hatırlıyor olabilirim. Gerçekten çok güzel bir tema, özellikle stili çok iyi, çok iyi bir tasarıma sahip.

demo yükle

 

loveriayeknot

Addiction Blogger Teması

Anlaşılan bu soratemplate tüm WordPress temaların Blogger versiyonunu yapmış :) Şuan bunun adını hatırlamadım ama Brezeer, Brazer böyle bir şey olabilir.

demo yükle

 

addictionyeknot

Blogmag Blogger Teması

Düz, temiz bir Blogger teması, blog yazmaya yeni başlayanlar için tavsiye edilir.

demo yükle

 

blogmagyeknot

 

Manshet Blogger Teması

WordPress temalarından çevrilmiş bir tema daha…

demo yükle

 

manshetyeknot

 

Breze Blogger Teması

demo yükle

 

brezeeyeknot

 

 

Techlue Blogger Teması

Bu Blogger teması da ücretsiz bir WordPress temasından çevrilmiştir.

demo yükle

 

techlueyeknot

 

 

Moviexpose Blogger Film Teması

Ücretsiz bir Blogger film teması, film teması seçenekleri arasında en iyilerinden birisidir.

demo yükle

 

 

movieexposyeknot

 

 

Blogger Bakım Modu Teması

Blogger siteler için bakım modu teması, temanızı veya sitenizi yayına almadan önce bu temayı kullanabilirsiniz.

demo yükle

 

bakimyeknot

 

Baskerville Blogger Teması

Büyük fontlarla ve her yazı için gösterdiği bir öne çıkarılmış görsel ile çok kaliteli bir kişisel blog temasıdır. Sidebar alanının tamamı 340px’ dir. Reklam alanları için oldukça müsaittir.

demo yükle

baskervilleyeknot

 

Landscape Blogger Teması

Oldukça hoş bir kişisel blog temasıdır, tekil yazılar bölümünde her yazının altında benzer yazılar resimli olarak listeleniyor. Ayrıca her yazı altında yazarın biyografisini ve avatarını gösterebilirsiniz.

demo yükle

landscapeyeknot

 

Perfetta Blogger Teması

Oldukça temiz kodlanmış, sade ve basit kişisel blog teması

demo yükle

 

perfettayeknot

 

Writr Blogger Teması

Son dönemlerde popüler olan kişisel blog temaları tarzında, sosyal medya butonları, sabit yan menüsü, benzer yazıları ve yazar açıklaması ile gerçekten çok kullanışlı bir tema.

demo yükle

 

writryeknot

 

It’s A Girl Blogger Teması

Kızlar için tasarlanmış hoş bir blogger teması

demo yükle

 

itsagirlyeknot

 

Bunny Blogger Teması

Teknolojik gelişmelere meydan okuyan, doğal bir kişisel blog teması; Bunny :)

demo yükle

 

bunny

 

Shortnotes Blogger Teması

Oldukça karakteristik özellikler taşıyan blogger teması

demo yükle

shortnotesyeknot

 

Oceanus Blogger Teması

demo yükle

 

oceanusyeknot

 

Something Fishy Blogger Teması

WordPress temasından çevrilmiş bir blogger teması daha…

demo yükle

 

fishyyeknot

 

Yamint Blogger Teması

Üst bölümde ufak bir slidera sahip olan Blogger teması

demo yükle

 

yaminthyeknot

 

Azsimple Blogger Teması

Yemek ile ilgili içeriklere uygun olabilecek blogger teması diyebilirim. Sade ve temiz, kullanışlı bir blogger teması.

demo yükle

 

azsimpleyeknot

 

Binary Blogger Teması

Bir zamanlar uzun süre kullandığım, sevdiğim blogger temalarından birisidir. Kullanışlı ve sade bir tema

demo yükle

 

binaryyeknot

 

Lingonberry Blogger Teması

Aynı isimle WordPress teması vardır. Hatta sitemizde yer alan bir konu da bu tema geçmektedir. En son o konuya da link vereceğim, yada vereyim :)  10+ Ücretsiz Minimalist WordPress Blog Teması adlı konuya göz atabilirsiniz.

demo yükle

 

lingonberyyeknot

 

Proxima Blogger Teması

Gallery ve portolio sunan ücretsiz bir blogger temasıdır. Büyüyüp, küçülen slider, bunun yanı sıra yeni haberler ve hareketli menüsü ile, hoş bir tasarımı sahip kullanışlı bir blogger temasıdır.

demo yükle

 

proximayeknot

 

Dream Grid Blogger Teması

demo yükle

 

dreamgridyeknot

 

Gaps Blogger Teması

demo yükle

 

gapsyeknot

 

Craper Blogger Teması

demo yükle

 

craperyeknot

 

Foliocard Blogger Teması

demo yükle

 

foliocardyeknot

 

Aniva Blogger Teması

Oldukça hoş responsive bir blogger temasıdır. SEO puanı en iyi temalardan birisidir.

demo yükle

 

anivayeknot

 

Spike Blogger Teması

Gerçekten çok iyi bir blog teması olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bir kaç başarılı blog da bu temaya rastladım.

demo yükle

 

spikeyeknot

 

Planer Blogger Teması

Büyük, ardından küçük bir slider ile başlayan ve ardından yazıların geldiği detaylı bir Blogger teması

demo yükle

 

planeryeknot

 

OM Minimalist Blogger Teması

Minimal temalar öz güven veriyor insana, bir kere deneyin bence…

demo yükle

 

omyeknot

 

Meton Blogger Teması

Son dönemlerde çıkan Blogger temalarından birisidir.

demo yükle

 

metonyeknot

 

Standard Blogger Teması

Tertemiz, SEO puanı oldukça yüksek, kaliteli ve responsive bir blogger temasıdır, kesinlikle kullanmalısınız. En azından bir kurup sitenize biraz üzerinde uğraşın :)

demo yükle

 

standardyeknot

 

 

Simple BT Blogger Teması

Alın size basit ve özgün kişisel blog teması

demo yükle

 

simplebtyeknot

 

Newspaper Blogger Teması

Favorilerim aralarında yer alan blogger temasıdır. Küçük resimleri ve minimal tarzı ile çok amaçlı bir blogger temasıdır. Kategorileri, sayfalama stili ve yan menüleri ile birbirini çok iyi tamamlamış on numara bir temadır.

demo yükle

 

newspaperyeknot

 

Seabird Blogger Teması

WordPress temasından esinlenerek yapılmış aynı isimli blogger temasıdır.

demo yükle

 

seabirdyeknot

 

Magnet Blogger Teması

Bu temanın da WordPress versiyonu bulunmaktadır.

demo yükle

 

magnetyeknot

 

Steve Blogger Teması

Sosyal paylaşım butonları konunun üst kısmında ayrı bir div içerisinde yer alıyor. Benzer yazılar resimli şekilde çıkıyor. Yorum formu özelleştirilmiş ve güzel bir hal almış, kullanışlı ve ücretsiz bir blogger teması.

demo yükle

 

steveyeknot

 

iTechno Blogger Teması

demo yükle

 

iteknoyeknot

 

Awasome Blogger Teması

demo yükle

awasomeyeknot

 

VideoTube Blogger Teması

Video siteleri için blogger teması

demo yükle

 

videotubeyeknot

Coming Soon Blogger Teması

Şu saat sonra biz geliyoruz demek isteyenler için, bundan başka da daha fazla coming soon teması eklemeyeceğim. Çünkü onlar için ayrı bir liste yapıp konu açacağım. Buranın sonuna da onun bağlantısını iliştiririm :)

demo yükle

 

timeyeknot

 

Expose Blogger Teması

demo yükle

 

exposeyeknot

 

Magfolio Blogger Teması

demo yükle

 

magfolioyeknot

 

Lycoris Blogger Teması

Tamamen ücretsiz şahane bir blogger teması

demo yükle

 

lycorisyeknot

 

Hellya Blogger Teması

demo yükle

 

hellyayeknot

 

G+Vusion Blogger Teması

Yeni yapılmış tamamen ücretsiz şahane bir blogger teması

demo yükle

 

gvusionyeknot

 

Minima Colored Blogger Teması

Tamamen ücretsiz bir blogger teması daha, şık görünümlü, yüksek SEO puanlı, göze hoş gelen bir tasarıma sahip

demo yükle

 

Minima Coloredyeknot

 

Lunafy Blogger Teması

Yukarıda Lycoris temasının dark stili, aynı tasarımcıya ait farklı bir tema

demo yükle

 

lunafyyeknot

 

 Sora Seven Blogger Teması

Aslında bu tema bana pek hoş gelmiyor, fakat her yerde görüyorum, nedense anlam veremedim ama talibi çok galiba, o yüzden ekledim bu temayı da.

demo yükle

 

sorasevenyeknot

 

Techblog Blogger Teması

Üstteki temanın biraz daha detaylı sliderina sahip bir blogger teması

demo yükle

 

techblogyeknot

 

Scratch Blogger Teması

Mükemmel bir kişisel blog teması, her şeyiyle en beğendiklerim arasında

demo yükle

 

strachyeknot

 

Litemag Blogger Teması

Tertemiz, responsive bir magazin magazin teması, sağlık, blog, her içeriğe uygun kullanılabilir.

demo yükle

 

litemagyeknot

 

Trendy Blogger Teması

Son zamanlarda gördüğüm en iyi kişisel blog temalarından birisidir. Sol tarafta yer alan menünün sabit olması reklam yerleşimi için biçilmiş kaftandır diyebilirim. Onun dışında çok şık bir tasarıma sahip, kullanışlı bir tema, hem yeşil tonu var, hem de kırmızı, istediğinizi seçebilirsiniz.

demo yükle

 

trendyyeknot

 

Personalist Blogger Teması

Çok tarz grid stilinde bir kişisel blog teması, adı üstünde personalist

demo yükle

 

personalistyeknot

 

Colored Blogger Teması

Bir dönem kullandığım bir blogger teması

demo yükle

 

coloredyeknot

 

London Creative Blogger Teması

77. tema olarak bunu ekliyorum, tabi listenin devamı daha sonra gelecek.

demo yükle

 

londonyeknot

 

Minimal Responsive Blogger Teması

Evet tamamen ücretsiz, oldukça hızlı ve SEO açısından kaliteli bir temadır. Tema tamamen hız üzerine kurulmuştur ve çok sağlamdır diyebilirim. Şunu da belirteyim temanın altında yapımcının linki var, kaldırıyorlar, fakat kaldırmazsanız daha iyi olur, emeğe saygı açısından diyorum.

demo yükle

minir1

minir2

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

9 Comments

 1. Furkan Turgut says:

  Oncelikle merhaba çok güzel şablonlar olduğunu belirtmek isterim ancak benim şöyle bir sorunum var mesela ben salonlardan London creative olanını indirdim ve kurdum ancak tam olarak şablonu değiştiremiyorum en önemli sorununun ise anasayfa kategorileri tuşları felan mesela sizin sayfanizdada wordpress mobil vs. Var onların içeriklerini nasıl degistiririm HTML bilgisi olmadan

  1. Serkan Altan says:

   html bilgisi olmadan değiştiremezsin; şablona girip html’yi düzenleye bas mesela facebook.com diye tarat halledersin

   1. Furkan Turgut says:

    Öncelikle ikinizde teşekkürler
    Barış senin dediğini deneyeceğim serkan sanada ayrı teşekkürlerimi belirtmek isterim

  2. barisdgn says:

   Furkan Selam,
   Şablonu sıkıntısız kurduysan blogger üzerinden kategorileri sıfırdan oluşturup, girdiğin içerikleri oluşturduğun kategorilere göre yayınlamadan önce işaretlersen zaten içerikler otomatik olarak gözükecektir.

 2. sena says:

  Merhaba, temami yukledim fakat temanin uzerinde degisiklik yapamiyorum. Yalniz temayi burdan degil baska bir siteden yukledim. Atiyorum instagram ekleme alani var ama link ekleyemiyorum kisacasi degisiklik yapamiyorum bu konuda bana da yardimci olursaniz cok sevinirim.

 3. Barış says:

  Merhaba iyi günler temaların paylaşımı için teşekkürler benim sorunum var sizin paylaştığınız “breeze” adlı temayı indirip kurdum fakat bloğuma girer girmez temanın sitesine yönlendiriliyorum bunu nasıl düzeltebilirim internetten araştırdım bulamadım bana bir bilgili olarak yardım edermisiniz teşekkürler

 4. CANER AKALIN says:

  ellerine ve emeğine sağlık günlerdir şöyle güzel bir sayfa arıyordum çok teşekkürler

 5. İlgimi çeken birçok tema oldu fakat temaların sorunlu olmasından korktuğumdan bir çoğunu uygulayamadım seçemedim doğrusu..

 6. Melike Nağaç says:

  Merhaba OM adlı temayı çok beğendim fakat kullanmaya çalıştığımda
  ”Temanızı kaydedemedik.
  Temanız doğru şekilde oluşturulmadığından ayrıştırılamadı. Lütfen tüm XML öğelerinin düzgün biçimde kapatıldığından emin olun. XML hata mesajı:
  Content is not allowed in prolog.”
  Böyle bir hata veriyor. Ne yapmalıyım?Yardım ederseniz çok sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir