WordPress Anket Eklentisi – WP-Polls

WordPress sitelerinizde kolayca hızlı ve pratik bir şekilde anket oluşturup basit bileşenlerle kullanıcıların oylarına sunacağınız güzel bir anket eklentisi ile karşınızdayım. Eklentimizin adı Wp-Polls. Çoğu WordPress kullanıcıları gelen ziyaretçilere farklı alternatif ve dikkat çekici sorular yöneltip fikirlerini almak için anket düzenlerler. Katılım oyuna göre anket sonuçları belli olur. Siteniz ne kadar çok trafik alıyorsa ankete katılma oranı o kadar yüksek olur. Tabi anketi nasıl ve nerede duyurduğunuzda önemli.

WordPress anket eklentisini https://wordpress.org/plugins/wp-polls/ adresinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra dilerseniz eklenti ayarlarından dilediğiniz gibi türkçeleştirebilirsiniz. Şu an kendimde sitenin sidebarında bu anket eklentisini kullanmaktayım. Siz de ziyaretçilerinize benim gibi; -Yeni arayüzümüzü nasıl buldunuz? benzeri sorular sorup dilediğiniz şıkları sunabilirsiniz.

Eklentide sorularıda şıklarıda kendiniz elle belirliyorsunuz. Hazır kalıplar mevcut değil. Dilediğiniz konuda anket yapabilirsiniz. Kullanıcı oy verdikten sonra katılım sayısı ve güncel anket sonucu otomatik ekran belirir. Otomatik oluşan bileşenler sayesinde anketinizi sitenizin bileşenler kısmından duyurabilirsiniz.


Bu yazımı sonlandırıyorum fakat isterseniz bir önceki yazım olan Akıllı Telefon hızlandırma ipuçları başlıklı konuda yer alan "akıllı telefon hızlandırma ipuçları, akıllı telefon hızlandırma teknikleri ve akıllı telefonlar nasıl hızlandırılır terimleri hakkında kaliteli bilgiler bulabilir, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin