Twitter Hesabı Tamamen Nasıl Silinir? [Resimli Anlatım]

Twitter dünyada milyonlarca kişi tarafından en çok gündemin belirlendiği bir tartışma ortamıdır. Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden birtanesi olmasının asıl sebebide budur. Her gün siyasi liderlerden, sanatçılara kadar herkes sayısız tweet atarak kişisel görüşlerini takipçilerine sunuyorlar.

Tabi bu tweetlerin konusu kişiye özel aykırı kelimeler olduğu zaman da işin yönü birden değişebiliyor ve iş twitter yasağına kadar gidebiliyor. Ülkemizde sık sık karşılaştığımız olay gibi.

Ben konuyu fazla uzatmadan bu yazıyı asıl yazma sebebimden bahsedeceğim. Eğer twitter hesabınızdan herhangi bir sebepten dolayı sıkıldıysanız ve hesabınızı tamamen dondurma ve silme kararı aldıysanız bu işlemi nasıl yaparsınız size ondan bahseceğim.

Aşağıda paylaşacağım görsel anlatımdaki adımları da takip ederek twitter ayarlar kısmından hesabınızı tamamen nasıl sileceğinizi öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz. Ben size twitter hesabı silme işlemini kendi hesabımdan yola çıkarak aktarmaya çalışacağım.

Twitter hesabı tamamen nasıl kapatılır ve silinir?

  • Hesap menüsünden Ayarlar bağlantısına tıklıyoruz.

twitter-hesabi-silme-

  • Karşımıza çıkan ekrandan Genel sekmesi altında yer alan “Hesabımı devre dışı bırak” bağlantısına tıklıyoruz.

twitter-hesabi-silme-2

  • Bağlantıya tıkladığınızda sizi bir pencereye yönlendirecek ve alt kısımda kullanıcı adınız çıkacak. Bu bağlantıya tıklıyoruz.

twitter-hesabi-silme-3

  • XXX adlı kişiyi devre dışı bırak dediğiniz zaman sizden twitter şifrenizin girilmesi isteniyor. Şifrenizi girdiğiniz zaman hesabınızı tamamen silmiş oluyorsunuz.

twitter-hesabi-silme-4

Şimdi ne oldu?

Yukarıda adım adım anlattığım işlem ile twitter hesabını tamamen silme konusunda yardımcı olmaya çalıştım. Şunu da belirtelim bu işlem ile birlikte hesabınızı geri asla getiremezsiniz. Hesabınız ile attığınız tüm tweetler, favoriler, takipçiler ve takip ettikleriniz de tamamen silinecektir. Eğer twitter hesabınızdaki tweetlerin silinmesini istemiyorsanız daha önce yazdığım Twitter Hesabı Arşivleme başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.

 

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir