Instagram Hesabınızdaki Fotoğrafları Toplu İndirin

instagramDünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram hesabınızda paylaştığınız sayısız fotoğraflarınızı toplu şekilde nasıl indireceğinizi kısa kısa anlatmaya çalışacağım. Instagram uygulamasında varsayılan olarak hesabınızdaki fotoğrafları indirmek için bir seçenek malesef bulunmuyor. Ben size bir site üzerinden bu işlemi nasıl gerçekleştiririz onu anlatacağım.

Instagram hesabınızı arşivlemenin avantajları nelerdir?

Instagram uygulamasını özellikle benim gibi çok sık kullanıyorsanız hesabınızın olası bir hacklenme veya banlanma gibi durumlarda o kadar emek verip çektiğiniz sayısız güzel fotoğrafların bir anda yok olacağını da düşünmelisiniz. Onca fotoğrafınızın bir anda yok olmaması için size arada bir hesabınızdaki fotoğraflarınızı bilgisayarınızda bir yerlerde saklamanızı tavsiye ediyorum. En azından ileride yaşlandığınızda çocuklarınızla birlikte bakacağınız anılarınız, yad edeceğiniz günleriniz olur.

Tabi hesabınızı arşivledikten sonra iş her zaman garanti olmuyor. Özellikle sanal ortamda. Bu yüzden arşivlediğiniz dosyalarınızı da güvenli bir ortamda saklamanız gereklidir. Bu bir sanal harici disk veya bulut depolama sistemleri olabilir. (Dropbox, Google Drive, Yandex Disk vs.)

Şimdi Instagram hesabınızdaki fotoğraflarınızı toplu halde nasıl bilgisayarınıza indireceğinizi adım adım açıklıyorum.

instagram-hesabi-arsivleme-1

nstagram hesabınızda bulunan fotoğraflarınızı toplu indirmek için buraya tıklıyoruz.Karşımıza gelen ekrandan adımları takip ederek önce Instagram hesabımız ile oturum açıyoruz.

instagram-hesabi-arsivleme-2

Oturum açtıktan sonra gelen adımda bize bazı tercihler sunuluyor. Aşağıdaki bölümden isterseniz hesabınızdaki tüm fotoğraflarınızı, isterseniz son 0 günü, isterseniz belirli tarih aralığında paylaştığınız fotoğrafları, isterseniz sadece beğeni almış fotoğraflarınıza kadar tercihte bulunup Start Export tuşuna basıyoruz. Genelde tüm fotoğrafların indirimi tercih ediliyor.

instagram-hesabi-arsivleme-3

Tercihimizi belirledikten sonra sistem otomatik olarak hesabınıza bağlanıyor ve fotoğraflarınızı indirmeniz için sunucusuna aktarıyor. Hesabınızda bulunan fotoğraf sayınıza göre birkaç dakika bekledikten sonra tüm fotoğraflarınızı “ZIP” formatında bilgisayarınıza kayıt ediyorsunuz.

Burada şu konuyuda belirtmekte fayda var.Sistemde oturum açmadan dosya indiremediğiniz için başka bir hesaba ait fotoğrafları buradan indirme şansınız yok. Umarım faydalı bir yazı olmuştur, hepinize kolay gelsin.

 

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir