Bataryası geç biten en iyi 5 akıllı telefon

Akıllı telefonlarda en sık yaşadığımız problemlerden birtanesi kuşkusuz şarjımızın çabuk bitmesidir. Gerçi son dönemde gelen kullanıcı şikayetlerinin yoğunluğundan akıllı telefon üretimi yapan dev firmalar artık bu konuya daha da önem gösterir hale geldiler.

En çok bataryası şikayet edilen akıllı telefonlardan başında piyasada en pahalı telefonlar listesinde zirvede yer alan iPhone serileri geliyor. iPhone kullanıcılarının gün içinde telefonlarını gerek ofiste, gerekse iş yerlerinde şarj aletinden çıkarmadıklarını görüyoruz. Bunun sebebi ise Apple’ın cihazlarda düşük değerlere sahip bataryalar kullanması. Neyseki bu sorunu iPhone 6S‘te bir nebzede olsa gidermeyi başarmışlar.

Örneğin iPhone’da 1000 mAh değere sahip bataryalar, Sony, Samsung gibi telefonlarda 3000 mAh değerlere çıkabiliyor. Apple dışındaki firmalar bu konuya daha da önem vermeye başladılar.

Bu yazımda sizlere piyasada bataryası en uzun süre giden en iyi 5 akıllı telefondan bahsedeceğim. Aşağıda en uzun süre pili dayanan akıllı telefonları ve videolarını inceleyebilirsiniz.

Motorola Droid Turbo

Motorola Droid Turbo akıllı telefon hem büyük bataryası hemde uzun pil kullanımı ile ilk sıramızda. 5.2 inç ekran boyutu ile karşımıza çıkan Motorola droid Snapdragon 805 işlemsici, 3GB ram, 16 GB dahili depolama ve 21 megapiksellik güçlü donanım özelliklerine sahip. Bu kadar güçlü donanımın harcayacağı güçte fazla olacağı için 3900 mAh‘lik batarya kullanılmış.

Samsung Galaxy Note 5

grey Pili En uzun Dayanan 5 Akıllı Telefon

Samsung‘un hem telefon hemde phablet sınıfındaki en üst amiral telefonu Galaxy Note 5 sunduğu en son teknolojisi ve batarya kullanımıyla dikkati çekiyor. Samsung Exynos 7420 işlemcisini kullanırken 4 GB ram, 32 GB dahili depolama, 5.7 inç ekran ve 16 megapiksel kamerası bulunuyor. Samsung son teknoloji donanımlarına karşın3000 mAh‘lik batarya kullanıyor.

İphone 6S

grey Pili En uzun Dayanan 5 Akıllı Telefon

Dünyanın en popüler akıllı telefonu ve en çok satan akıllı telefonlarından biri olacak olan İphone 6S güçlü donanımlar kullanıyor. İphone 6S 1715 mAh pil kapasitesine rağmen bu güçlü donanımı nasıl taşıyacak diyebilirsiniz. Ancak Apple İOS işletim sistemi bildiğiniz gibi dünyanın en hızlı ve pil konusunda telefona yardımcı olan en iyi akıllı telefondur.

iOS 9 işletim sisteminin sistemi daha yormayan ve daha az güç tüketimi sağlayan bir işletim sistemi olacağını düşünürsek, iPhone 6S ile çabuk şarj tükenme sorununun biraz önüne geçebilirsiniz.

Acer Liquid X2

grey Pili En uzun Dayanan 5 Akıllı Telefon

Her ne kadar Türkiyede bulunmasada 4000 mAh batarya ya sahip Acer Liquid X2 akıllı telefonu yüksek pil kapasitesi ile uzun kullanım süresi sunuyor.

Sony Xperia Z5

grey Pili En uzun Dayanan 5 Akıllı Telefon

Sony‘nin yeni amiral telefonu Xperia Z5 tüm bu akıllı telefonlar arasında en yüksek kapasiteye sahip akıllı telefondur. Sony Xperia Z5 akıllı telefonu 4500 mAh’lik batarya kullanılmış. Büyük pil kapasitesi ve kaliteli işçiliği ile dikkatleri çeken Sony Snapdragon 810 işlemcisi ve 4GB ram‘i ile geliyor.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir