All in One Seo Pack SEO Eklentisi ve Ayarları

WordPress All ine one Seo Pack eklentisi ile SEO ayarlarınızı hatasız ve tüm seo kurallarına uygun olarak ayarlayıp sitenizin arama motorlarında hızlı ve üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. All in one Seo Pack eklentisini tercih etmemizin sebebi ise hem wordpress dünyasında en yaygın kullanılan seo eklentisi olması ve verdiği olumlu sonuçların sitemize kısa sürede yansımasıdır.

Sitenizin üst sıralarda yer alması ve daha fazla insan tarafından ziyaret edilmesi birçok farklı yolla desteklenebilir. Trafik artırmanın bir diğer yoluda sitenizin dil seçenekleri barındırmasıdır. İçeriğiniz ne kadar farklı dilde okunabiliyor ve paylaşılabiliryorsa potansiyel trafiğiniz de aynı ölçüde artar. İngilizce başta olmak üzere sitenizi farklı dillere dilerseniz kendiniz, dilerseniz de web site çeviri hizmeti alarak açabilirsiniz.

All In One Seo Pack Eklentisinin Kurulumu

Eklentiyi WordPress sitemize nasıl kurarız şimdi ondan bahsedelim. All In One Seo Pack eklentisini sitemize iki farklı adımda kurabiliriz.

Birinci yöntemde sitemizin yönetim panelinde ki Eklentiler sekmesi altında yer alan Yeni Ekle kısmında All In One Seo Pack şeklinde arama yaparız. Karşımıza çıkan arama sonuçlarından All In One Seo Pack sonucunun altında yer alan Şimdi Kur/Install linkine tıklayarak eklentiyi kurabiliriz.

İkinci adım olarak ise All In One Seo Pack adresinden indirdiğimiz eklentimizi RAR’dan çıkarıp bir FTP programı yardımıyla blogumuzun wp-content/plugins klasörüne yükleriz. Ardından sitemizin yönetim panelinde yer alan Eklentiler sekmesinden eklentiyi etkinleştiririz.

All In One Seo Pack Eklentisinin En İyi Ayarları

Genel Ayarlar

all-in-one-seo-pack-genel-ayarlar

Genel Ayarlar kısmında yukarıdaki şekilde ayarlarınızı yapınız.

Anasayfa Ayarları

all-in-one-seo-pack-anasayfa-ayarlar

Anasayfa ayarlarınızı yukarıdaki benzer bir yapıda doldurmalısınız. Anasayfa başlık karakter sayısının 60’ı geçmemesine dikkat edin. Anasayfa başlığında birbirini tekrar eden ve çok fazla sayıda anahtar kelimeye yer vermeyin.

Anahtar Kelime Ayarları

all-in-one-seo-pack-meta-ayarlar

Anahtar kelimeler sitenizin arama motorlarında hangi kelimelerde çıkacağı kapsamında çok önemlidir. Anasayfa anahtar kelime ayarları yukarıdaki gibi yapılmalıdır. Anahtar kelimeleri seçerken sitenizin konusuna uygun kelimeler seçmeniz daha faydalı olacaktır.

Başlık Ayarları

all-in-one-seo-pack-baslik-ayarlar

Başlık kısmındaki ayarlarınızı yukarıdaki şekilde yapınız. Yazılarınızın başlıkları arama motorlarında sitenizin adı ile listelenir ve hedef kitleden biraz uzaklaşmamızı sağlar. Başlıklarımızdan sitemizin sloganını kaldırarak sadece hedefe odaklı arama motoru sonuçlarına odaklanırız.

all-in-one-seo-pack-wordpress

WordPress All in One Pack eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir