Twitter Hesabı Nasıl Arşivlenir?

Twitter hesabınızdaki tüm tweetlerinizin bir anda kaybolmasını istemezsiniz değil mi? Bu yazımda size Twitter hesabı nasıl arşivlenir ondan bahsedeceğim.

Sosyal Medyanın yaygınlaşmasıyla tüm dünyada günde milyonlarca tweet atılıyor.Kimi fenomenler işi o kadar abartıyor ki tweet sayıları binleri aşıyor.Olası bir hesap çalınması veya silinmesi durumunda tüm tweetlerinizin bir daha geri gelmemek üzere silineceğini ve yıllardır duygu ve düşüncelerinizi paylaştığınız twitter hesabınızdaki tüm tweetlerinizin bir anda tarihe gömülmesini umarım istemezsinizdir.

Ufak bir kaç işlemle twitter hesabınızdaki tüm tweetlerinizi bilgisayarınıza arşivleyebilirsiniz.Twitter hesabınızı arşivlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Twitter hesabınızı yedeklemek oldukça basit bir işlemdir.Hesabınızı yedeklemek içi herhangi bir programa ya da başka bir araca gerek duyulmaz.Hali hazırda Twitter ayarları kısmından zaten bu işlemi basitçe gerçekleştirebiliyorsunuz.

Hesabınızı arşivlemek için Twitter da oturum açıyoruz.Daha sonra Ayarlar kısmına geliyoruz.

twitter-arsiv

Daha sonra karşımıza çıkan ilk ekranda alt kısımda İçerik sekmesi altında “Arşivini İste” butonuna tıklıyoruz.İşlem bu kadar basit.Arşivini İste butonuna tıkladıktan sonra pencerede bir uyar mesajı gelir.Arşiviniz hazır olduğunda size e-posta ile yollayacağız diye.Arşivinizin mail adresinize gelmesini bekleyin.İşlem bu kadar basit.

twitter-arsiv

Barış Doğan

2012 yılından bu yana barisdogan.com.tr'de yazar. Beykent Üniversitesi Basım ve Yayın Teknolojileri / Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. MediaMarkt Türkiye E-Ticaret departmanında "Kullanıcı Arayüzü Kıdemli Uzmanı" olarak çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir